Özel Arama
Üyelik İlanlar Fuar Takvimi Firmalar İletişim
paylas twitter RSS Besleme Facebook
Seluloz Esterleri

Asetat

Selüloz Ester

Triasetat


Triasetat üretiminin sıvı hali ikincil asetat üretiminde ilk adımdır. “Diasetat” veya basitçe “asetat” olarak bilinen ikincil asetat bir önceki safhada yer değiştirilmiş OH grubunun her altısından birisinin geri verilmesiyle üretilir.
Asetat mükemmel dökümlülük kalitesiyle ve çekici yumuşak tutumu ile bilinir, kuru ve yaş haldeki mukavemeti ve sürtünmeye karşı direnci düşük olmasına rağmen elbiselik kumaşlarda, kadın iç çamaşırlarında ve astarlarda kullanılır. Nem çekmesi oldukça düşüktür ve dolayısıyla kumaş çabuk kurur. Düşük sıcaklıkta lifin yumuşama özelliğinden dolayı yıkama sıcaklığına dikkat edilmelidir. Eğer sıcak alkali sıvılarda yıkanırsa lif parlaklığını kaybeder.
Triasetat, asetatın sahip olduğu tüm özelliklere sahiptir ayrıca daha az su emer, çok daha yüksek sıcaklıkta yumuşamaya başlar ve daha çabuk kırışıklıktan kurtulur, Lifin termoplastiklik özelliği, kumaşın ısıl-fiksaj yapılarak kalıcı pili kazandırılmasına imkân tanır.
Kuru temizlemede trikloretilen kullanılması halinde kumaşta çekme ve renk atmaya sebep olmaktadır, ancak perkloretilen çözücü olarak daha başarılıdır.
Triasetat asetattan daha pahalıdır ve benzeri son kullanım alanlarına sahiptir.

オークリー 激安 オークリー レンズ 交換 オークリー フロッグスキン カスタム オークリー カスタム ショップ オークリーゴルフバッグ オークリー サングラス 激安 オークリー メガネ レンズ オークリー メガネ オークリー アウトレット ゴルフ オークリー フロッグスキン ミラー サングラス オークリー 店舗 オークリーゴルフサングラス オークリー アウトレット サングラス オークリーゴルフ 店舗 オークリー 店舗 オークリージャパン オフィシャルサイト オークリー レンズ 価格 オークリー カスタム 価格 オークリー サングラス サイズ オークリー メガネ フレーム オークリー アウトレット 通販 オークリー 偏光 ミラー オークリー メガネ 値段 オークリー 店舗 東京 オークリー 偏光 バス オークリーゴルフシューズ オークリージャパン サングラス オークリー カスタム 店舗 オークリー フロッグスキン アジアン オークリー メガネ 店舗 オークリー 偏光 アウトレット オークリー フロッグスキン オークリー カスタム オークリー カスタム サングラス オークリー フロッグスキン レンズ オークリー 偏光 レンズ オークリー カスタム レーダー オークリー 偏光