Özel Arama
Üyelik İlanlar Fuar Takvimi Firmalar İletişim

paylas twitter RSS Besleme Facebook

Kumaşlar, nonwoven ürünler ve kompozit takviyeleri dışındaki diğer tekstiller için en büyük kullanım alanı (bu kategorideki tekstil ve liflerin toplam ağırlığının % 35’inden fazlası) ev tekstilleri ve döşemelikler ve özellikle vatka ve dolgu lifi uygulamalarındaki serbest liflerin kullanımlarını kapsamaktadır. Mükemmel yalıtım özellikleri bulunan içi boş lifler geniş çapta yatak ve uyku tulumlarında kullanılmaktadır. Diğer tipteki lifler ise yangın ve sağlık problemleri nedeniyle hızla mobilyalardaki köpüklerin yerini almaya başlamıştır.

Dokuma kumaşlar halen halı ve mobilya altlıklarında ve perde bantları gibi daha özel ve daha küçük alanlarda kullanılmaktadır. Ancak “spunbonded” gibi nonwoven ürünler, çeşitli kuru serim ve suyla karıştırma teknikleri ile elde edilen ürünler ev temizleme uygulamaları için klasik bezlerin yerini alırken, bu büyük piyasa içerisine önemli bir giriş yapmışlardır. Ayrıca, nonwovenlar elektrik süpürgesi, mutfak aspiratörü, havalandırma tertibatı gibi bir çok ev eşyasında kullanılmaktadır.

Mobilyalarda, artık yay yerine esnekleştirilmiş dar dokuma bantlar ve toksik gazlar çıkaran tehlikeli köpükler yerine, güç tutuşur dolgu ve astar kumaşları kullanılmaktadır. Perdelerdeki perde bantları, güneşliklerin çekme ipleri ve çift camlı pencerelerdeki kaplama şeritlerinin hepsi teknik tekstil ürünleridir. Ev ve işyerlerinde nonwovenlar, yeni jenerasyon kumaş kondisyonlaşıcılar için taşıyıcı görevini yaparak, özel olarak emprenye edilmiş bezler gibi temizlik bezleri şeklinde bulunmaktadır.

Teknik Tekstillerin Tanımı ve Gelişimi

Taşımacılık Teknik Tekstilleri (Mobiltech)

Hijyen ve Tıbbi Teknik Tekstiller (Medtech)

Jeotekstiller (Geotech)

Endüstriyel Tekstiller (Indutech)

Koruyucu Giysiler (Protech)

Bina ve İnşaat Teknik Tekstilleri (Builtech)

Tarım Teknik Tekstilleri (Agrotech)

Aktif Spor ve Boş Zaman Teknik Tekstilleri (Sporttech)

Ev Teknik Tekstilleri (Hometech)

Ambalaj Teknik Tekstilleri (Packtech)

Giyim Teknik Tekstilleri (Clothtec)

Ekolojik ve Çevre Teknik Tekstilleri (Oekotech)

Gıda Teknik Tekstilleri

Akıllı Tekstiller Tanımı ve Sınıflandırılması

Dokusuz Yüzeylerin (Dokunmamış Kumaşlar - Nonwovens) Tanımı

オークリー 激安 オークリー レンズ 交換 オークリー フロッグスキン カスタム オークリー カスタム ショップ オークリーゴルフバッグ オークリー サングラス 激安 オークリー メガネ レンズ オークリー メガネ オークリー アウトレット ゴルフ オークリー フロッグスキン ミラー サングラス オークリー 店舗 オークリーゴルフサングラス オークリー アウトレット サングラス オークリーゴルフ 店舗 オークリー 店舗 オークリージャパン オフィシャルサイト オークリー レンズ 価格 オークリー カスタム 価格 オークリー サングラス サイズ オークリー メガネ フレーム オークリー アウトレット 通販 オークリー 偏光 ミラー オークリー メガネ 値段 オークリー 店舗 東京 オークリー 偏光 バス オークリーゴルフシューズ オークリージャパン サングラス オークリー カスタム 店舗 オークリー フロッグスキン アジアン オークリー メガネ 店舗 オークリー 偏光 アウトレット オークリー フロッグスキン オークリー カスタム オークリー カスタム サングラス オークリー フロッグスキン レンズ オークリー 偏光 レンズ オークリー カスタム レーダー オークリー 偏光