Rusya ve dünyanın değişik bölgelerinden önde gelen modacılarının katıldığı `Rusya Moda Haftası` dün başkent Moskova`da başladı.

Moskova`daki `Crowne Plaza` Otelinde 20. Rusya Moda Haftası, Slava Zaitsev, Ludmila Nursayan ve Yulya Nikoleyave`nın defile gösterisiyle başladı.

2010-2011 yılının kış kreasyonlarının sergilendiği defilelere katılımcıların yoğunluğu dikkati çekti.

Ermeni modacı Nursayan`ın defilesi ilgi çekerken, Nursayan defilenin sonunda 2 yaşlarındaki kızıyla birlikte davetlileri selamladı. Ancak Nursayan`ın küçük kızı seyircilerin hararetli alkışları arasında sahneyi terk etmedi. Annesinin sahneden çıkarmaya çalışması üzerine podyumda kaçan küçük kıza davetliler alkışlarıyla tempo tuttu.

Rusya modasını Slava Zaitsev, Parfenova, İrina Hakamada, St.Bessarion, Elena Makasheva, Tegin, Poutovit, Biryukov ve gibi ünlü tasarımcılar yeni kreasyonlarını sergileyecek. Moda Haftasında, İtalya, Hırvatistan, Kore, İngiltere ve Sri Lanka`dan modacılar da 2010-2011 kış kreasyonlarını sergileyecek.

Rusya Moda Haftası, sonbahar ve ilkbaharda olmak üzere yılda 2 kez düzenleniyor. Rusya`nın yanı sıra değişik ülkelerden katılımcıların her geçen yıl artması sayesinde, Rusya Moda Haftası dünya moda sektöründe gittikçe önemli bir yere sahip oluyor.